Wywiad z trenerem Orła Tereszpol Krzysztofem Pardo

Dzisiaj zapraszamy na wywiad z Trenerem Orła Tereszpol Krzysztofem Pardo przed nowym sezonem.

Arcio1994: Dzień dobry trenerze:

KP: Dzień dobry

Arcio1994: Jak trener widzi nowy sezon?Jakie są założenia?

KP: Plany na sezon 2015/2016 są bardzo ambitne, Chcemy aby drużyna seniorów zajęła co najmniej 3 miejsce w tabeli. Mamy młodą drużynę, ale już doświadczoną w "A" klasowych rozgrywkach. Jeżeli wszyscy chłopcy będący obecnie za granicą wrócą na rozgrywki ligowe oraz znajdziemy w swoich szeregach napastnika, który zapewni nam kilkanaście bramek w sezonie uważam, że ten cel jest bardzo możliwy do zrealizowania.

Arcio1994: Czy wiadomo coś o ewentualnych transferach?

KP: Chciałbym wzmocnic drużynę 3 zawodnikami. Środkowym obrońcą, ofensywnym pomocnikiem oraz napastnikiem. O nazwiskach będziemy mogli rozmawiac na początku sirepnia.

Arcio1994: Warto wspomnieć wygraną juniorów w lidze. Kto z tych młodych chłopaków najbardziej się wykazał i który z nich może na stałe zagościć w szeregach drużyny seniorskiej?

KP: Nasi juniorzy sprawili nam ogromną satysfakcję wygrywając swoje rozgrywki ligowe. Pierwszy raz w historii klubu drużyna młodzieżowa wygrała ligę. To cieszy. Cieszy również fakt, że zrobiła to w dobrym stylu. Na 14 spotkań wygrali 12, na wiosnę odnieśli w 7 spotkaniach 7 zwycięstw. Na wyróżnienie zasłużyła cała drużyna, a najbardziej: Mateusz Hurkała, Rafał Małek, Paweł Pieczykolan, Damian Pieczykolan, Piotr Wujec, Szymon Małek oraz Dawid Małek. Większośc z nich już zadebiutowała w seniorskiej piłce. Największe szanse na pierwszy skład w następnym sezonie mają z pewnością: Paweł Pieczykolan, Rafał Małek, Damian Pieczykolan oraz Piotr Wujec. Niech nie zapominają tylko o jednej ważnej maksymie: "Trening czyni mistrza".

Arcio1994: Jakich zawodników z innych drużyn widział by trener w swojej drużynie?

KP: Bez wątpienia chciałbym, żeby naszą drużynę mogli zasilic tacy zawodnicy jak: Dawid Beda (Relaks Księżpol), Mirosław Król (Tanew Majdan Stary), Damian Chmura ( Aleksandria), Wojciech Leśniak (Olimpiakos Tarnogród), Daniel Szkałuba (Tarpan Korchów). To zawodnicy, którzy wyróżniali się w poprzednim sezonie.

Arcio1994: Przed nami już kolejna edycja Pucharu Starosty w której zmierzymy się z wyżej notowanym Gromem Różanie, kluczową drużyną Zamojskiej Okręgówki która na pewno będzie faworytem tego spotkania. Jaką wizję ma trener na ten mecz?

KP: Losowanie Pucharu Starostów nie okazało się dla nas łaskawe. Trafiliśmy na drużynę, która obecnie jest pewnie najsilniejszą w całym powiecie biłgorajskim. Mogę tylko zapewnic, że tanio skóry nie sprzedamy, wyjdziemy na boisko pełni wiary i będziemy walczyc do ostatniego gwizdka. Na turnieju halowym pokonaliśmy Grom 3:0, o taki wynik na dużym boisku będzie bardzo trudno, ale dopóki piłka w grze... jak mawiał śp. Kazimierz Górski... wszystko jest możliwe.

Arcio1994: Dziękuje za rozmowę i do zobaczenia na niedzielnym meczu o godzinie 17.

KP: Zapraszamy wszystkich sympatyków na stadion. Kibic to 12 zawodnik drużyny.